آدرس دفتر

  • اتوبان شهید سلیمانی (رسالت) ، مجتمع دنیای نور، طبقه 3، پلاک 7
  • info@iranianrepaircenter.ir
  • 09303191312یا 021۲۲۳۳۷۵۰۳

وبلاگ

ما را دنبال کنید

نمايندگي تعميرات ضبط و پخش خودرو (ماشين)

نمايندگي تعميرات ضبط و پخش خودرو( ماشين )

از زماني كه وسيله نقليه وارد زندگي ما شد و مورد استقبال قرار گرفت امكانات بسياري هر از چند گاهي بر آن افزوده شد تا هر شركت توليدكننده بازار را به دست بگيريد از نوع بوق و مدل آينه بغل تا امكانات فوق پيشرفته امروزي كه با تكنولویي روز پيش مي رود . يكي از معمولي ترين امكانات ضبط ماشين مي باشد كه گاهي در طول سفر نياز داريد علاوه بر لذت بصري كه از مناظر مي بريد دلتان بخواهد موسيقي مورد علاقه خود را گوش دهيد يا از آخرين اخبار روز دنيا حتي در جاده نيز با خبر شويد يا اطلاعات مربوط به جاده و آب و هوا كه سفر خوبي را پيش ببريد .

ضبط ماشين نيز انواع مختلفي دارد . مدل هاي قديمي نوار كاست مي خورد و چند موج راديويي را مي گيرد . با پيشرفت تكنولوژي ضبط هاي به اصطلاح CD خور جايگزين مدل هايي كه نوار كاست استفاده مي شدند ، شد و رفته رفته USB فلش وارد بازار شد و از ضبط هايي كه امكان استفاده از فلش را داشتند نيز استفاده شد . استفاده از فلش اين اماكن را فراهم آورد كه تا حجم زيادي از آهنگ ها را همراه داشته باشيد و از مشكلاتي كه براي ضبط هاي كاست خور با آن مواجه مي شديم مانند پيچيدن نوار كاست داخل دستگاه يا خش دار بودن CD كه كيفيت صدا را از بين مي برد رها شويم .ضبط ماشين را مي توان جز لوازم الكتريكي خودرو به حساب آورد .

ضبط خودرو داراي اجزاي مختلفي مي باشد كه مي توان گفت با ضبط هايي كه در خانه داريم مشابه هستند و البته اين نكته را هم در نظر داشته باشيم كه هر نوع از اين مدل هليي كه گفتيم بنا بر ساختار خود اجزاي متفاوتي دارند . مانيتور براي نمايش اطلاعات دريافتي مانند موسيقي يا فركانس راديو و … استفاده مي شد . آمپلي فاير براي تقويت سيگنال هاي صوتي دريافتي مورد استفاده قرار مي گيرد .دیگر مشکلات مانند USB ، عدم دریافت صدای واضح و خوب مثلا وجود خش خش در صدا ، فراموشی کد ضبط ، بیشترین خرابی ضبط ، بیشترین خرابی ضبط اتصالات به امپلی فایر ، تعمیر سی دی ضبط (لنز) خودرو می باشد .

در حال حاضر همه ما برای همه ما برای اینکه از مبدا به مقصد برسیم برای طی مسافتی از خودرو شخصی و یا وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنیم و برای اینکه مسیری که داریم طی می کنیم برایمان کوتاه تر شود و لذت بهتری هم ببریم اگر از خودرو شخصی خود استفاده می کنیم ، می توانیم موزیک دلخواه خود بزاریم و گوش بدهیم تا به مقصد برسیم این مسیر می تواند مسیر منزل تا سرکار باشد و یا منزل دانشگاه که معمولا مسیر کوتاهی به نسبت مسافرت هایی خواهد بود که با خانواده می رویم که طبیعتا مسافت بیشتری را طی خواهیم کرد و آن وقت می توانیم از آهنگ هایی که از قبل آماده کرده ایم که مورد پسند همه اعضای خانواده است استفاده کنیم . به جای این که سکوت باشد و فضا کسل کننده تازه مسیر هم لذت بخش تر می شود و اگر هم که از وسیله عمومی برای رفت و امدتان استفاده می کنیم چه بهتر است که راننده از ضبط خودرو استفاده کند و رادیویی روشن کند و یا موسیقی اکثر دوست دارند گذارند زیرا همین باعث می شود تا مسافران در ماشین چرت زنند و اگر هم خوبشان می آید سرحال شوند .

نمايندگي تعميرات ضبط و پخش خودرو( ماشين )

همانگونه كه مي دانيد يكي از هيجان انگيزترين امكانات خودرو ، ضبط ماشين مي باشد كه كيفيت پخش صداي آن ، براي سرنشينان و خود راننده در مدت مسافرت بسيار اهميت دارد كه در ادامه به موارد مهم و مشكلات و نحوه شناسايي آن را مي پردازيم و راه حل هاي هر مشكل به گونه اي ساده و قابل فهم ارايه مي شود كه علاقه مندان شما مي توانيد از آن استفاده كنيد .با مركز تعميرات ايرانيان همراه باشيد .

به طور كلي سه عامل اصلي باعث بروز مشكل در سيستم صوتي خودرو وجود دارد . البته يكي از آنها استهلاك است و مسائل مربوط به آن اجتناب ناپذير است ، علت دوم ، اجزايي هستند كه به طور كامل با توليد صدا با كيفيت بالا همخواني ندارند ، دليل ديگر ، كه كاملا متداول است ، نصب نادرست است .

هنگامي كه هريك از علل فوق رخ مي دهد ، بسياري ازمشكلات صوتي خودرو نمايان مي شود ، برخي مشكلات مربوط به راديو هستند در حالي كه برخي ديگر با هم مربط هستند .

نمايندگي تعميرات ضبط و پخش خودرو (ماشين)

ضبط ماشين كار نمي كند

دليل اين دليل اين است كه منابع قدرت يا بخش هايي كه جريان از آن عبور مي كند دچار اختلال و مشكل شده اند .

Warning يكي از مسائلي است كه ممكن است باعث خرابي ضبط خودرو شود ضبط به منبع قدرت و بلندگو كه از طريق سيستم ها متصل مي شوند ، اگر در سيستم سيم كشي قطعي با مشكلي وجود داشته باشد ، سيستم صوتي ماشين قطعا كارايي مناسب خود را از دست مي دهد .

دليل ديگر كارنكردن ضبط خودرو ، مشكل يا مشكلات اتصال به زمين باشد كه در اين حالت ، ضبط نمي تواند از فيوز براي روشن شدن استفاده كند و يا راديو در فواصل زماني ، نامنظم كار مي كند و قطع و وصل مي شود ، گاهي مشاهده شده در چنين حالتي ، به طور عادي ضبط خاموش يا روشن نمي شود ولي به محض عبور از يك برآمدگي خيابان ، ناگهان ضبط شروع به فعاليت مي كند .

يكي از سوالاتي كه ذهن را مشغول مي كند اين است كه چرا راديو كار نمي كند . دليل اين موضوع اين است كه بايد صحت عملكرد فيوز را با يك مولتي متر بررسي كنيد ، جهت بررسي از خاموش سيستم مطمئن شويد سپس قسمت فلزي فيوز را با مولتي متر لمس كنيد و ببينيد روي مولتي متر اطلاعاتي ثبت مي شود يا خير ، اگر از مولتي متر اطلاعاتي را به شما نشان مي دهد يعني فيوز سالم است در غير اينصورت بايد به فكر تعويض فيوز باشيد ، همچنين براي مشكلات سيم كشي و مسائل مربوط به اتصالات زمين از مولتي متر استفاده كنيد تا از ثابت بودن وضعيت آگاه شويد .

قطعي در دستگاه هايي كه به تازگي نصب شده اند

دليل اين موضوع اين است كه آمپلي فاير دستگاه شما به حالت Protection سوئيچ شده باشد كه در چنين حالتي ، ضبط خودرو شما ، قادر به دريافت برق 12 ولت نيست .

راه حل اين مشكل اين است كه پاور را توسط ولت متر و بررسي كنيد تا از ولتاژ دستگاه مطمئن شويد ، چنانچه ولت متر از عدد 12 را به شما نشان دهد يعني سيستم مشكلي ندارد و در غير اينصورت ، تعويض قطعه حتمي است چون ممكن است فيوز سوخته باشد البته قبل از اينكه فيوز را تعويض كنيد ، اب باطري ماشين را هم چك كنيد ممكن است به دليل اتمام آب باتري ، سيستم عملكرد صحيح خود را از دست داده باشد .

صداهاي ناخواسته در سيستم صوتي ماشين

شنيدن صداهاي مرموزي از سيستم تجربه بسيار نا اميد كننده است ، تقريبا هر راننده اي در يك زمان با صداي استريو اتومبيل مواجه شده است .منابع متعددي از صداي هاي ناخواسته وجود دارد اما برخي از رايج ترين اين موارد عبارتند از Symptom ، Accessory pop ، symptom مي باشد .

براي از بين بردن اين نويز ناشي از لوازم جانبي ، خازن دوقطبي كوچك را بين سيم برق توليد كننده لوازم جانب ي و زمين اضافه كنيد . خازن موج قدرت را جذب خواهد كرد و در نتيجه از انتقال آن ها به سيستم صوتي خودرو جلوگيريخواهد كرد .

نمايندگي تعميرات ضبط و پخش خودرو (ماشين)
لطفا این مطلب را به اشتراک بگذارید...
با ما در تماس باشید
09303191312  
تماس با ما
مرکز تعمیرات ایرانیان
09303191312
۰۲۱-۲۲۳۳۷۵۰۳
09303191312
021-77324652