آدرس دفتر

  • اتوبان شهید سلیمانی (رسالت) ، مجتمع دنیای نور، طبقه 3، پلاک 7
  • info@iranianrepaircenter.ir
  • 09303191312یا 021۲۲۳۳۷۵۰۳

وبلاگ

ما را دنبال کنید

وبلاگ

نسل های کنسول بازی

نسل های کنسول بازی از ابتدای معرفی با استقبال خوبی از سوی علاقمندان به بازی های کامپیوتری و رایانه ای مواجه شد. کنسول های بازی نسل های متفاوتی پشت سر گذاشته است تا این که به آنچه که در امروز مشاهده می‌کنیم رسیده است. کنسول های بازی نسل اول و کنسول های بازی نسل دوم تا کنسولهای بازی نسل پنجم و هشتم و نهم و انواع دیگر کنسول های بازی که هم اکنون در سال ۲۰۲۰ مشاهده می کنیم همیشه محبوب بوده اند. در این بین شرکت‌های تولید کننده نیز با فراز و نشیب های زیادی از موفقیت تا شکست مواجه شده‌اند. هم اکنون می توان گفت که قدمت نسل های کنسول بازی تقریباً به حدود چهار دهه رسیده است. در ادامه مطالب وبلاگ سایت ما که مطلب قبلی در مورد اسپیکر بلوتوثی قابل حمل Flip3 بود در این مطلب با بررسی نسل های مختلف کنسول بازی می خواهیم شما را آشنا کنیم .

نسل های کنسول بازی

کنسول بازی چیست؟

ابتدا برای آن دسته از دوستان همراه سایت مرکز تعمیرات ایرانیان که هیچ اطلاعاتی درخصوص کنسول‌های بازی ندارند کمی راجع به کنسول بازی توضیح می دهیم. کنسول بازی یک وسیله سرگرمی و بازی کامپیوتری می باشد که برای بازی‌های ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک انواع مختلف نسل های کنسول های بازی می توانید بازی کامپیوتری خودتان را بر روی صفحه مانیتور و یا صفحه تلویزیون را اجرا کنید وضع انجام بازی رایانه‌ای مورد علاقه خود لذت ببرید.

مزیت های کنسول بازی

کنسول های بازی یک سری ویژگی ها و مزیت ها و قابلیت هایی دارند که می تواند امکانات متعددی را در اختیار استفاده کنندگان و علاقمندان قرار دهند. از جمله این مزایا و ویژگی ها می توان به امکان دسترسی به سیستم عامل, امکان دسترسی به اینترنت, پخش و نمایش فیلم, ذخیره سازی و یا پخش موسیقی اشاره نمود.

معروف ترین و محبوب ترین و پرفروش ترین و پرکاربردترین نسل های کنسول بازی

کنسول های بازی که امکانات پیشرفته را در اختیار کاربران خود قرار می دهند و توانسته اند محبوبیت و فروش فوق العاده ایران نیز کسب کنند به جایگاه قابل توجهی در بین کاربران برسند می توان به ایکس باکس ۳۶۰ و همچنین ایکس باکس وان پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ اشاره کنیم. کنسول های بازی فوق بسیار محبوب و کاربردی هستند و به معروفیت خوبی رسیدند.

انواع مختلف نسل های کنسول بازی بر اساس کاربرد کارایی

به طور کلی نسلهای مختلف کنسول بازی را می‌توان در دو دسته تقسیم بندی کرد. دسته اول دسته از کنسول بازی می باشد که بازی به طور مستقیم از طریق کنسول انجام میشود. دسته دوم نسل های کنسول های بازی زمان انجام بازی را از طریق رایانه فراهم می کند. در بین دو دسته فوق نسلهای کنسول بازی دسته دوم از لحاظ کیفی بسیار بالاتر هستند. زیرا امکان انجام بازی بر روی نمایشگرهای بزرگتر از جمله تلویزیون ایا صفحه نمایش های بزرگتر را فراهم می کنند. در این نوع محیط گرافیکی کامل تر و لذت بازی نیز بیشتر خواهد بود. از آنجایی که کیفیت کار بالاتر است هزینه بیشتر و زیادتری نیز برای سیستم حرفه ای لازم است.

اما مزیت کنسول های بازی دسته اول نیز در این است که می توانید بازی هایی را انجام دهید که من هستند مربوط به خودشان هستند. این بازی ها بر روی رایانه شخصی قابل اجرا نیستند و این یکی از نکات مثبت برای دسته اول به حساب می آید. در پلی استیشن ۳ تعداد این بازی ها بسیار زیاد است. نکته مثبت دیگر در خصوص این دسته از نسل های کنسول بازی داشتن یک سری ابزار قدرتمند است که گیمر های کامپیوتری از آن بی بهره خواهند بود.

مسیر پیشرفت نسل های کنسول های بازی

کنسول های بازی مسیر پر فراز و نشیب زیادی را طی کردند تا به عنوان مثال به آنچه که امروز مشاهده می کنیم در کنسول های بازی نسل هشتم رسیده‌اند. اما مهمترین نکته که موجب شده است که در طی هشت نسل گذشته شاهد پیشرفت زیادی در نسل های مختلف و کنسول بازی باشیم رقابت بسیار میان تولیدکنندگان و سازندگان می باشد.

نسل های کنسول بازی

اولین نسل کنسول های بازی

اولین نسل کنسول های بازی را می توان از لحظه شروع یعنی سال ۱۹۷۲ میلادی داستان ۱۹۷۷ میلادی مدت ۵ سال در نظر گرفت. در این نسل گرافیک بازی ها از تعداد نقطه های سیاه و سفید کنار هم تشکیل می‌شد که با وجود صداهایی بسیار ساده در محیط بازی همراه شده بود. این نسل فقط بازی های موجود را پشتیبانی می‌کرد. اولین نسل کنسول بازی بهنام جعبه قهوه ای لقب گرفت. شرکت مگناوکس محصولات خود را در این نسل شروع کرد. شرکت کلکو و شرکت نینتندو و همچنین شرکت آتاری از دیگر شرکت‌های تولید کننده در این عصر بودند.

نسل های کنسول بازی

دومین نسل کنسول های بازی

شروع نسل دوم کنسول های بازی را می توان در پایان کنسول های نسل اول در نظر گرفت. این نسل نوید پیشرفت را در کنسول های بازی استارت زد. بازی چنل آف و آرکید شروع پیشرفت شان را در این نسل استارت زدند. نسل دوم شروع محبوبیت نسل های کنسول بازی به صورت جهانی بود. در نسل اول از ریزپردازنده ها خبری نبود اما در نسل دوم برای اولین بار از لیست پردازنده ها استفاده شد. بازی های تک نفره و پیشرفت گرافیکی از تغییرات این نسل بودند. استفاده از کارتریج از دیگر ویژگی‌های شمار می آید. به کمک کارتریج گیمرها می توانستند بازی های متعدد را در یک کنسول اجرا کند. محبوب ترین کنسول بازی این نسل را می‌توان آتاری ۲۶۰۰ نامید.

روند پیشرفت نسل‌های مختلف کنسول بازی ادامه پیدا کرد. به نسل هشتم رسید.

نسل های کنسول بازی

هشتمین نسل کنسول های بازی

شروع فعالیت نسل هشتم کنسول های بازی را می توان سال ۲۰۱۲ در نظر گرفت. این نسل کنسول بازی ویلیو را معرفی نمود. کنسول بازی پلی استیشن ۳ و کنسول بازی ایکس وان در نسل هشتم معرفی شد. نینتند و تری دی اس و همچنین پی اس ویتا کنسول های عرضه شده در نسل هشتم می باشند. شرکت های مایکروسافت و سونی و نینتند بهترین شرکت‌ها و رقبای بودند که توانستند بازار نسل هشتم را در اختیار خود قرار بگیرند. در طی سال های عمر نسل ۸ کنسول های بازی گوشی های هوشمند این کنسول ها را تحت تاثیر خود قرار داد و می توان گفت تا حدودی بر میزان فروش آن ها تاثیر گذار بود. به گونه ای که می توان گفت سیستم عامل های اندروید و ios توانستند محبوبیت بیشتری نسبت به کنسول های بازی به دست بیاورند.

نسل های کنسول بازی

جمع بندی و نکات آخر

کنسول های بازی به ابزارهای اختصاصی برای انجام بازی‌های رایانه‌ای گفته می شود که تصاویر آن ها نمایش های مانند مانیتور و تلویزیون قابل انتقال باشد به عبارتی کنسول های بازی خانگی نیازمند نمایشگر برای نمایش تصاویر خود هستند. حدود ۱۷ سال طول کشید اولین نسل کنسول های بازی به صورت تجاری در سال ۱۹۶۷ به بازار عرضه شود. که همان گونه که می دانید این گونه وسایل کارایی زیادی در زندگی حال حاضر ما دارند که در صورت خرابی مشکلات فراوانی را برای ما به همراه دارند که درصورت خرابی ، شما می توانید برای تعمیر کنسول بازی خود به ما اعتماد کنید .

 

لطفا این مطلب را به اشتراک بگذارید...

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
09303191312  
تماس با ما
مرکز تعمیرات ایرانیان
09303191312
۰۲۱-۲۲۳۳۷۵۰۳
09303191312
021-77324652